17.05.2021

В рамках реалізації проектної діяльності пропонуємо вашій увазі підсумки та напрацювання зустрічей ЛҐБТІ+ спільнот "Соціальна інтеграція та активізм". Від імені HPLGBT дякуємо всім тим, хто взяв участь у зустрічах, а також нашим партнерам, хто допомагав нам в організації заходів.Наші зустрічі, які ще раніше були заплановані проектом, почалися з трохи сумної новини. У зв'язку з тим, що карантинні заходи через пандемію коронавірусу обмежували багатьох учасників та учасниць, нами було прийнято рішення проводити зустрічі онлайн, використовуючи при цьому Zoom, як ефективний та всім придатний інструмент для проведення онлайн заходів подібного роду. Перша зустріч пройшла 12.02.2021 в якій взяли участь 10 осіб. Учасники та учасниці сфокусувалися над питаннями щодо інституційної дискримінації, захисту прав людини та основних свобод під час ізоляції, пандемії та кризи зумовленою COVID-19. При обговоренні цих питань учасники виокремили для себе декілька областей для дій в якості рекомендацій, які можуть бути застосовані в напрямку створення ефективних та заснованих на правах люди заходів у відповідь на пандемію COVID-19. До них відносяться прийняття запобіжних заходів щодо забезпечення того, щоб люди, особливо люди з ключових груп, могли отримати доступ до послуг з лікування та профілактики ВІЛ.

18.02.2021 Пройшла друга зустріч, на якій Координатор HPLGBT більш детально ознайомив усіх учасників про цілі та завдання проекту. Проект під назвою "Activism Building among LGBTI People in the EaP Countries" (Розвиток активізму серед ЛҐБТІ людей в країнах Східного партнерства) має основну мету яка полягає у зміцненні потенціалу ЛҐБТІ-спільнот в активізмі та в області прав людини і основоположних свобод, а також в підвищенні знань в області адвокації та лідерських навичок для боротьби з розпалюванням ненависті, мови ворожнечі, злочинів на ґрунті ненависті та дискримінації.

26.02.2021 Пройшла третя зустріч ЛҐБТІ+ спільнот "Соціальна інтеграція та активізм", в якій учасники та учасниці сформували свої очікування відносно не тільки розвитку, а й побудови ЛҐБТІ+ руху в унікальному партнерстві, яке поки що охоплює три країни в регіоні Східного партнерства – Україну, Грузію та Вірменію. Після технічної перерви, всі учасники розбившись на пари і групам, виділили найбільш часто зустрічаються очікування, а після озвучили їх для організаторів зустрічі.

05.03.2021 За час проведення четвертої онлайн зустрічі вдалося детальніше обговорити формат запланованого воркшопу "Спільноти та активізм". Відповісти відразу на всі питання не було можливим, тому учасники та учасниці вирішили звернутися до співробітників партнерської організації "Right Side" за роз'ясненням стосовно деяких питань щодо формату воркшопу. Незалежно від формату, всі учасники дійшли спільної думки, що саме воркшоп, а не тренінг дуже затребуваний тип заходів серед активістів.12.03.2021 На п'ятій зустрічі вдалося більш детально обговорити три теми: Дослідження і виявлення проблем ЛҐБТІ+ людей; Стратегічне планування адвокації та орієнтація на аудиторію; Мобілізація людських та фінансових ресурсів для адвокації; Планування подальшої адвокаційної діяльності тощо. Також по кожній з тематик були пріоритезовані рекомендації від спільнот з урахуванням місцевих (українських) специфіки й ситуацій в регіонах країни в яких перебувають спільноти. Однак при формуванні найбільш цінних рекомендацій, фокус був все ж на те, що б такі рекомендації можна було б в майбутньому екстраполювати на інші країни в регіоні Східного партнерства, особливо на ті, що вже зараз задіяні в регіональному проекті.

19.03.2021 Шоста онлайн зустріч почалася в невеликим запізненням деяких з учасників. Також до нас приєднався новий учасник, який раніше не брав участі, але доповнив обговорення новими думками та ідеями щодо розробки Керівництва "Навички адвокації та ЛҐБТІ- активізм". HPLGBT, як організацій яка активно створює й впроваджує інноваційні підходи, високо оцінила креативні та нестандартні ідеї нового учасника, які по можливості будуть включені в фінальну версію Керівництва для активістів. За очікуваннями самих учасників та учасниць цей посібник в першу чергу повинен допомагати у зміцненні спільних інтересів ЛҐБТІ+ людей в географічному регіоні Східного партнерства, а також допомогти в просуванні національних інтересів ЛҐБТІ+ людей через взаємне співробітництво та діалог.

26.03.2021 Під час сьомої зустрічі ЛҐБТІ+ люди які взяли участь висловлювали свої побоювання та тривоги щодо того, що вже виконана робота раніше та окреслене коло існуючих досягнень, необхідно включити й в наступні активісти які будуть проходити в рамках цього проекту. При реалізації принципу "ніхто не повинен залишитися осторонь", необхідно враховувати також потреби тих груп, які найменш репрезентативні, але в той же час найбільш нужденні в ВІЛ-сервісі. Учасники цього разу задалися питанням як необхідно націлювати охоплення таким чином, щоб охопити найбільш маргінальні й вразливі групи та забезпечити, щоб ніхто не залишився в стороні.09.04.2021 Восьма зустріч ознаменувалася активізацією майже всіх учасників після першої технічної перерви. Учасники обговорили що розробляючи конкретні рекомендації, необхідно врахувати реалістичність в їх виконанні, в тому числі й виконання силами спільнот. Таким чином учасники та учасниці дійшли висновку що необхідно залучати більш широке коло партнерів та представників інших спільнот. Як зазначив Координатор HPLGBT, це цілком розумне рішення, оскільки спільноти хоч і мають свої специфіки та різні потреби, однак, що стосується адвокаційних цілей і завдань, вони цілком можуть бути синхронізовані та консолідація спільних зусиль може привести до позитивних результатів набагато раніше, ніж якби ми діяли поодинці.

19.04.2021 На передостанній дев'ятій зустрічі, учасники погодилися що вони до заключної зустрічі підготують невелику презентацію щодо того, що вони ще хотіли б включити у розробку Керівництва для активістів та що важливо не випустити з уваги. Учасникам та учасницям було надано кілька рекомендацій щодо того, що слід якомога конкретно визначити основні проблеми та труднощі, з якими вони стикаються будучи при цьому представниками крос-груп, а також їм рекомендувалося провести аналіз причин виникнення цих проблем і труднощів та як вони передбачають подолання цих бар'єрів.

27.04.2021 Заключна десята зустріч порадувала не тільки напрацюваннями спільнот, а й рекордною кількістю учасників. Дуже жвава дискусія була зосереджена навколо соціально-небезпечних захворюваннях таких як ВІЛ та COVID-19 та інші, а також були підняті питання щодо секс-роботи та різних форм насильства з якими стикаються секс-працівники в України. Окремою і дуже великої темою цієї зустрічі була тема хімсексу та вживання нових психоактивних речовин. Учасники та учасниці погодилися з тим, що необхідно запросити до запланованого воркшопу широке коло зацікавлених сторін з числа спільнот, оскільки вони можуть поділитися своїм досвідом, а разом ми зможемо планувати подальші адвокаційні кроки для досягнення загальних цілей. Зустріч закінчилася на оптимістичній ноті з гаслом: Ми тут працюємо, щоб люди проявили свої найкращі якості!


Зустрічі проводились в рамках реалізації проектної діяльності HPLGBT "Activism Building among LGBTI People in the EaP Countries" та Угоди про спільну співпрацю Регіонального Консорціуму в країнах Східного партнерства, спільно з некомерційною організацією "Tbilisi Pride" в Грузії та правозахисною організацією "Right Side" в Вірменії, яка розширює свою роботу по поліпшенню якості життя ЛҐБТІ людей за фінансової підтримки German Marshall Fund of the United States (GMF), через програму The Black Sea Trust for Regional Cooperation (BST).