18.09.2020

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, передозування наркотиками є другою найбільш поширеною причиною смерті після ВІЛ/СНІД серед людей які вживають наркотики. Взимку 2020 року в Україні стали відомі прикрі випадки передозування та смерті серед ЧСЧ секс-працівників, які вживають наркотики для хімсексу.

Ініціативна група ChemBrothers за технічної та консультаційної підтримки HPLGBT й фінансовій підтримці Фонду екстреної допомоги ключовим групам населення в Східній Європі та Центральній Азії, створила прецедент надання допомоги ЧСЧ хімсекс-працівникам в Україні.

"Більше трьох років я надаю секс-послуги своїм клієнтам та мої доходи зросли, коли я почав вживати зі своїми клієнтами "мет" та "джи". Не раз у мене траплялися передозування через різні неякісні наркотики. Я шукав інформацію як уберегти себе від передозувань та завдяки нашій групі підтримки знайшов її".
Денис - 25 років, Київ.

Проект "SAFE LIFE BOX" був спрямований на екстрене реагування ситуації, пов'язаної з небезпечними практиками хімсексу серед ЧСЧ секс-працівників та здійснювався з 01 березня по 31 серпня 2020 року. В рамках реалізації проекту 130 ЧСЧ які практикують хімсекс в різних регіонах України, через поштові служби отримали SAFE LIFE бокси, в яких містилися тести на визначення якості наркотиків, презервативи, лубриканти, експрес-тести на 5 інфекцій (ВІЛ 1/2, гепатит В (HBsAg), гепатит В (HBcAb), гепатит С, сифіліс), а також листівку з QR-кодами служб надання допомоги та чат-бот для оцінки ризику інфікування на ВІЛ з подальшою переадресацією на карту дружніх лікарів.

"Пандемія COVID-19 внесла серйозні корективи в життя ЧСЧ хімсекс-працівників. Вони одні з перших постраждали в наслідок пандемії – збільшились ризики бездомності, передозувань через неякісні наркотики, небезпечних ін'єкційних та сексуальних практик. Це стало великим викликом для нашої спільноти. Ми екстрено почали шукати можливості допомогти продуктами харчування та необхідними медикаментами. Через загрози життю що нависла, група ще більш згуртувалася в наданні допомоги один одному" – зазначив лідер ініціативної групи ChemBrothers.

Опис досвіду (англ.)Опис досвіду (росс.)