21.10.2019

Громадська організація HPLGBT, яка є членським об'єднанням на національному рівні, прозора й відкрита для своїх членів, та яка діє в інтересах груп підвищеного ризику щодо інфікування на ВІЛ, зокрема трансґендерів, а також яка орієнтована на розвиток адвокації, лідерства та партнерств в Україні, оголошує про старт масштабного опитування в рамках діяльності щодо ВІЛ та реагування на ситуацію пов'язану з хімсексом.

Мета опитування – сприяти ефективної відповіді на епідемію ВІЛ серед крос-груп трансґендерів, небінарних, квір-персон та інтерсекс людей в Україні, на підставі отриманої стратегічної інформації.

В країнах Східної Європи та Центральної Азії епідемія ВІЛ триває з тенденцією до подальшого зростання в усіх регіонах держав, при цьому Україна займає одне з перших місць в цьому регіоні за темпами поширення ВІЛ-інфекції. В ситуації коли вже існують докази підвищених ризиків інфікування на ВІЛ, та які тісно пов'язані із хімсексом, в світі існує вкрай замало інформації щодо вживання психоактивних речовин серед трансґендерів, небінарних, квір-персон та інтерсекс людей.

В Україні, за спостереженнями HPLGBT, за останні роки значно збільшилась кількість трансґендерів, які вживають різні хімічні речовини неін'єкційним шляхом, в результаті чого їх сексуальна поведінка стає все більш ризикованою та безпосередньо впливає на ймовірність інфікування ВІЛ/ІПСШ. Відносно небінарних, квір-персон та інтерсекс спільнот, ситуація взагалі залишається в тіні й відповідно вимагає поглибленого вивчення задля того, щоб можна було розробляти та підтримувати адекватні програми зменшення шкоди які є чутливими до цих крос-груп.

Оскільки адвокація в площині наркополітики неможлива без вивчення та аналізу специфік, вочевидь, що конче необхідно проведення національного опитування та ліквідування існуючих прогалин, які значно ускладнюють прогрес щодо наявності адекватних інтервенцій, включаючи програми зі зменшення шкоди, які мають відповідати потребам вищезазначених груп населення.

Отже, для того щоб долучитись до цієї діяльності та взяти участь в опитуванні, будь ласка, зв'яжіться з нами за електронною адресою: info@HPLGBT.org

Опитування відбувається в рамках проектної діяльності HPLGBT "Заповнюючи прогалини: ВІЛ та хімсекс".