БІБЛІОТЕКА

Дана інформаційна веб-сторінка призначена для ознайомлення з публікаціями
та іншими даними, які можуть послужити опорою для Вас у Вашій діяльності.

Будь ласка, зв'яжіться з нами, якщо Ви володієте інформацією для внесення в цей розділ.

ЗВІТ UNAIDS ЩОДО ВІДПОВІДІ НА СНІД ПІД КЕРІВНИЦТВОМ СПІЛЬНОТ (АНГЛ.)

Звіт описує що крім визнання важливої лідерської ролі організацій спільнот, держави-члени зобов'язалися забезпечити, щоб до 2030 року не менш ніж 30% всіх послуг здійснювалися під керівництвом спільнот.

ФАКТИЧНІ ДАНІ (АНГЛ.)

Керівництво для країн по реалізації ефективних програм, спрямованих на викорінення стигми та дискримінації у зв'язку з ВІЛ в шести сферах. Публікація містить фактичні дані щодо викорінення стигми та дискримінації у зв'язку з ВІЛ.

ПРАВА В УМОВАХ ПАНДЕМІЇ (АНГЛ.)

В даній публікацій описані 10 областей для дій, які рекомендовані урядам в напрямку створення ефективних та заснованих на правах люди заходів у відповідь на пандемію COVID-19. До них відносяться прийняття запобіжних заходів щодо забезпечення того, щоб люди, особливо люди з уразливих груп, могли отримати доступ до послуг з лікування та профілактики ВІЛ.

ПРАВОВЕ ВИЗНАННЯ ГЕНДЕРУ В ЄС (АНГЛ.)

Європейська комісія обупліковала дослідження, яке проводилось в країна Європейського Союзу щодо правового визнання гендеру та таким областям, як освіта, працевлаштування й подальше життя (в літньому віці).

СТИСЛИЙ ЗВІТ ЩОДО СИТУАЦІЇ ПОВ'ЯЗАНОЇ З ВІЛ ТА ХІМСЕКСОМ (АНГЛ.)

Дане опитування свідчить про тісну взаємодію між збільшенням кількості випадків ВІЛ-інфікування серед цільових груп опитування та їх практиками хімсексу.

Опитування також підтвердило існування інших негативних наслідків серед досліджуваних груп, а також специфічний вплив ПАР/НПАР на сексуальне та ментальне здоров'я.

ПРОФІЛАКТИКА ВІЛ, COVID-19 ТА СЕКС-ПРАЦЯ (РОС.)

Разом з нашими друзями, ми підготували інформаційну брошуру для ЧСЧ секс-працівників де можна отримати підтримку та допомогу, а також практичні рекомендації як захистити себе під час пандемії коронавірусу COVID-19.

ВІЛ, ЗАГАЛЬНИЙ ДОСТУП ДО МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ І МАЙБУТНЄ ГЛОБАЛЬНОЇ АРХІТЕКТУРИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я (АНГЛ.)

STOPAIDS, Aidsfonds, Civil Society Sustainability Network та Frontline AIDS розробили новий дискусійний документ громадянського суспільства "ВІЛ, загальний доступ до медичних послуг і майбутнє глобальної архітектури охорони здоров'я".

ПРАВА ЛЮДИНИ ПІД ЧАС COVID-19 (АНГЛ.)

Нове керівництво UNAIDS, засноване на міжнародному праві та зобов'язаннях в галузі прав людини, роз'яснює, що реагування на епідемію – це не просто питання балансу між громадською охороною здоров'я та правами людини, а скоріше, необхідність дотримання прав людини для успішного й ефективного реагування. Керівництво було розроблено групою міжнародних експертів зі спільнот, сфери охорони здоров'я, наукових кіл та Організації Об'єднаних Націй.

АЛЬТЕРНАТИВНИЙ ЗВІТ В РОЗРІЗІ КОНВЕНЦІЇ ПРО ЛІКВІДАЦІЮ ВСІХ ФОРМ ДИСКРИМІНАЦІЇ ЩОДО ЖІНОК

Цей альтернативний (тіньовий) звіт описує стан трансґендерних жінок, які залучені до секс-роботи в Україні. Звіт ґрунтується на проведеному в 2019 році моніторингу дотримання прав людини по відношенню до трансґендерних жінок, які залучені до секс-роботи. У ході моніторингу, який був здійснений силами спільноти, було зафіксовано та проаналізовано 61 (шістдесят один) випадок порушення прав. До звіту включена інформація про найтиповіші порушення прав людини по відношенню до трансґендерів, які залучені до секс-роботи.

ДІЇ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ У ВИПАДКАХ АТАК НА ЛГБТКІ-АКТИВІСТІВ ПІД ЧАС ПУБЛІЧНИХ ЗАХОДІВ ТА У СИТУАЦІЯХ ЗЛОЧИНІВ НА ҐРУНТІ НЕНАВИСТІ ЗА ОЗНАКОЮ СОҐІ (Рекомендації)

Ця експертна розробка містить результати дослідження української практики забезпечення поліцією прав і свобод людини для представників ЛГБТКІ. Її метою було напрацювання конкретних рекомендацій та алгоритмів практичної діяльності правоохоронних органів, надання робочих інструментів організації діяльності правоохоронних органів та її оцінювання громадськістю, власним керівництвом та наглядовими структурами.

Дослідження поведінки та потреб трансґендерів в послугах з профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні (рос.)

Метою даного дослідження було вивчення поведінкових моделей, пов'язаних з поширенням ВІЛ-інфекції серед трансґендерів в Україні. Отримані результати покликані в якійсь мірі закрити існуючу прогалину в епідеміологічних та поведінкових даних про цю групу й сприяти створенню цільових профілактичних інтервенцій, заснованих на отриманих доказах залученості трансґендерів в епідемію ВІЛ.

Коротка довідка щодо ВІЛ серед ЧСЧ та трансґендерів в Україні

За даними UNAIDS у країнах Східної Європи та Центральної Азії розвиток епідемії ВІЛ триває, причому Україна посідає одне з перших місць у регіоні за темпами поширення ВІЛ-інфекції.

#TransHIV

Самоорганізація трансґендерів HPLGBT прагне до поліпшення правового та соціального середовищ, тому що ми вважаємо, що це найважливіші фактори задля зниження рівня поширеності ВІЛ серед трансґендерів в Україні.

ВІЛ ТА МОЛОДІ ТРАНСҐЕНДЕРИ (англ.)

Ця коротка довідка призначена для політиків, донорів, планувальників послуг, постачальників послуг та організацій на базі спільноти. Довідка спрямована на стимуляцію дискусії та інформування про те, як найкраще надавати медичні послуги та підтримку молодим трансґендерам, а також щодо бар'єрів та обмежень з якими стикаються трансґендери в молодому віці.

ПРАКТИЧНИЙ ПОСІБНИК З ВПРОВАДЖЕННЯ КОМПЛЕКСНИХ ПРОГРАМ ПО ВІЛ ТА ІПСШ СЕРЕД ТРАНСҐЕНДЕРІВ (англ.)

Цей інструмент описує як послуги для трансґендерних людей можуть бути спроектовані та реалізовані таким чином, що б вони були доступними й прийнятними. Інструмент приділяє особливу увагу програмам, які здійснюються самими транс людьми.

ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ ТА ІНШІ ДАНІ ЩОДО ТРАНСҐЕНДЕРІВ У КОНТЕКСТІ НАЦІОНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДІ НА ЕПІДЕМІЮ ВІЛ В УКРАЇНІ

Цей документ пропонується використовувати в якості додатку до Дорожньої карти щодо трансґендерів у контексті національної відповіді на епідемію ВІЛ в Україні.

ПОСЛУГИ ДЛЯ ТРАНСҐЕНДЕРІВ (АНГЛ.)

Ця довідка є частиною комплексу ресурсів для програм з високим рівнем впливу та містить прості, стислі й практичні рекомендації з ключових сфер реагування на СНІД.

АНАЛІТИЧНА ДОВІДКА: ТРАНСҐЕНДЕРИ ТА ВІЛ-ІНФЕКЦІЯ (РОС.)

Дана довідка узагальнює всю основну інформацію та наявні рекомендації ВООЗ щодо профілактики, діагностики та лікування ВІЛ-інфекції серед трансґендерних груп населення.

ОТРИМАТИ ТЕХНІЧНУ ДОПОМОГУ

В рамках реалізації своєї діяльності, однією з ініціатив HPLGBT є надання технічної допомоги,
а також сприяння всебічному розвитку трансґендерної спільноти в Україні.

Для запиту технічної допомоги від HPLGBT необхідно лише заповнити форму запиту.

ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ

ПОВІДОМТЕ НАМ ПРО ПРАВОПОРУШЕННЯ