ПРО ПРОЕКТ "FOOD BANK SAVES LIVES"

Криміналізація, стигма, а також психологічні, фізичні, поведінкові та економічні наслідки вживання нових психоактивних речовин, роблять ЧСЧ та інших ґеїв секс-працівників які практикують хімсекс, надзвичайно уразливими до багатьох інфекційних захворювань, таких як ВІЛ/СНІД, ІПСШ, туберкульоз, гепатити, а також COVID-19 та інших соціально-небезпечних хвороб.

ЧСЧ та інші ґеї секс-працівникі які практикують хімсекс стали одними з перших хто постраждали від пандемії COVID-19, яка у свою чергу значно збільшила ризик бездомності, передозування, небезпечні ін'єкції та сексуальні практики. Крім того, дотримання карантину, соціального дистанціювання та самоізоляції, негативно позначились на ментальному здоров'ї ЧСЧ та інших ґеїв, що практикують хімсекс. Представники спільнот відзначають зростання кількості депресивних та суїцидальних думок. Відсутність доступу до програм реабілітації та детоксикації для тих, хто має проблематичний хімсекс, робить таких людей заручниками вживання нових психоактивних речовин та як наслідок призводить до наркозалежності.

В рамках здійснення проектної діяльності "Food Bank Saves Lives – 2021" ми запланували зосередиться в трьох напрямках:

  1. Розповсюдити сертифікати для харчових продуктів серед цільової групи проекту.
  2. Проконсультувати щодо зниження шкоди і чому важливо дотримуватися дистанції, носити маски та надати брошуру з іншою додатковою інформацією й рекомендаціями стосовно COVID-19.
  3. Надати необхідну соціальну підтримку для цільової групи проекту, використовуючи при цьому модель "рівний-рівному".

Ми очікуємо що у своїй сукупності така активність допоможе ЧСЧ та іншим ґеям секс-працівникам які практикують хімсекс, за потреби дотримуватися карантину, а також мінімізувати випадки зараження COVID-19. У випадках коли представники цільової групи проекту повинні бути самоізолюванні якомога довше, впроваджувана діяльність проекту допоможе їм задовольнити основні соціальні потреби в харчуванні та захисту від COVID-19.

Чому це важливо?
Пандемія COVID-19 дуже сильно вплинула на уразливі та ключові стосовно ВІЛ групи, зокрема на чоловіків, які практикують секс із чоловіками та інших ґеїв, включаючи їх різноманітні крос-групи. Та з огляду на цю ситуацію ми, разом із активістами з ChemBrothers, доклали максимум зусиль, щоб знайти можливість забезпечити їжею представників цільової групи проекту які потребують цього. Важливо підкреслити, що ми також зверталися за допомогою в різні фонди, але голод серед ЧСЧ та інших ґеїв, включаючи їх крос-групи, залишився тривалий час невирішеним.

За нашими спостереженнями серед ЧСЧ та інших ґеїв недостатній рівень знань про наслідки COVID-19 для здоров'я. Водночас, через пандемію COVID-19 зменшилась й кількість клієнтів, які користувались послугами ЧСЧ та інших ґеїв секс-працівників та в результаті чого, ЧСЧ та інші ґеї секс-працівники не можуть заробити достатньо грошей для задоволення своїх мінімальних соціальних потреб.

Отже, наразі ми готові в обмеженій кількості задовольнити запити на їжу, які ми регулярно отримували до цього. Також, важливо зауважити, що ми продовжуємо шукати можливості щоб посилити допомогу для ЧСЧ та інших ґеїв, які все ще знаходяться за межею бідності. Однак, ми й досі все ще не отримуємо в достатній мірі адекватної допомоги в цьому складному пандемічному середовищі.

Географія проекту:
Україна (національний рівень), але виключно де діє українське законодавство (підконтрольні уряду регіони України).

Цільова група проекту:
Чоловіки, які мають секс з чоловіками та інші ґеї, які займаються секс-працею та вживають психоактивні речовини для посилення сексуальної активності або відчуттів (хімсекс).

Хто здійснює проект:
Основний реципієнт гранту громадська організація під управлінням спільнот HPLGBT, яка діє на національному рівні та представляє інтереси ключових спільнот в Україні, в рамках надання технічної та експертної підтримки для ІГ ChemBrothers.

Партнери проекту:
Проект реалізований за фінансової підтримки OutRight Action International в рамках програми "OutRight COVID-19 Global LGBTIQ Emergency Fund" та відповідно до листа про грантову Угоду, що обумовлюється федеральними законами Сполучених Штатів Америки, а також місцевим державним законодавством де імплементується діяльність.


Відмова від відповідальності: Виконавці та партнери проекту не несуть відповідальності за викладені дані та можуть не в усьому підтримувати проектні інтервенції або будь-які інші активності та діяльність або інформацію, яка пов'язана з даною проектною діяльністю.


АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ


ПОВІДОМТЕ НАМ ПРО ПРАВОПОРУШЕННЯ