БІБЛІОТЕКА

Дана інформаційна веб-сторінка призначена для ознайомлення з публікаціями
та іншими даними, які можуть послужити опорою для Вас у Вашій діяльності.

Будь ласка, зв'яжіться з нами, якщо Ви володієте інформацією для внесення в цей розділ.

АЛЬТЕРНАТИВНИЙ ЗВІТ В РОЗРІЗІ КОНВЕНЦІЇ ПРО ЛІКВІДАЦІЮ ВСІХ ФОРМ ДИСКРИМІНАЦІЇ ЩОДО ЖІНОК

Цей альтернативний (тіньовий) звіт описує стан трансґендерних жінок, які залучені до секс-роботи в Україні. Звіт ґрунтується на проведеному в 2019 році моніторингу дотримання прав людини по відношенню до трансґендерних жінок, які залучені до секс-роботи. У ході моніторингу, який був здійснений силами спільноти, було зафіксовано та проаналізовано 61 (шістдесят один) випадок порушення прав. До звіту включена інформація про найтиповіші порушення прав людини по відношенню до трансґендерів, які залучені до секс-роботи.

ДІЇ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ У ВИПАДКАХ АТАК НА ЛГБТКІ-АКТИВІСТІВ ПІД ЧАС ПУБЛІЧНИХ ЗАХОДІВ ТА У СИТУАЦІЯХ ЗЛОЧИНІВ НА ҐРУНТІ НЕНАВИСТІ ЗА ОЗНАКОЮ СОҐІ (Рекомендації)

Ця експертна розробка містить результати дослідження української практики забезпечення поліцією прав і свобод людини для представників ЛГБТКІ. Її метою було напрацювання конкретних рекомендацій та алгоритмів практичної діяльності правоохоронних органів, надання робочих інструментів організації діяльності правоохоронних органів та її оцінювання громадськістю, власним керівництвом та наглядовими структурами.

Дослідження поведінки та потреб трансґендерів в послугах з профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні (рос.)

Метою даного дослідження було вивчення поведінкових моделей, пов'язаних з поширенням ВІЛ-інфекції серед трансґендерів в Україні. Отримані результати покликані в якійсь мірі закрити існуючу прогалину в епідеміологічних та поведінкових даних про цю групу й сприяти створенню цільових профілактичних інтервенцій, заснованих на отриманих доказах залученості трансґендерів в епідемію ВІЛ.

Це найбільше дослідження подібного роду, проведене в регіоні Східної Європи та Центральної Азії. В опитуванні взяли участь 438 трансґендерів по всій території України, включаючи зони військового конфлікту на сході України та територію, де відбулися докорінні зміни політичного статусу.

Коротка довідка щодо ВІЛ серед ЧСЧ та трансґендерів в Україні

За даними UNAIDS у країнах Східної Європи та Центральної Азії розвиток епідемії ВІЛ триває, причому Україна посідає одне з перших місць у регіоні за темпами поширення ВІЛ-інфекції.

До вашої уваги аналіз, який підготовлено Експертною групою з питань здоров’я й прав геїв та інших ЧСЧ в Україні (ЕГЗП-Україна) за фінансової підтримки Євразійської коаліції з чоловічого здоров’я.

#TransHIV

Самоорганізація трансґендерів HPLGBT прагне до поліпшення правового та соціального середовищ, тому що ми вважаємо, що це найважливіші фактори задля зниження рівня поширеності ВІЛ серед трансґендерів в Україні.

ВІЛ ТА МОЛОДІ ТРАНСҐЕНДЕРИ (англ.)

Ця коротка довідка призначена для політиків, донорів, планувальників послуг, постачальників послуг та організацій на базі спільноти. Довідка спрямована на стимуляцію дискусії та інформування про те, як найкраще надавати медичні послуги та підтримку молодим трансґендерам, а також щодо бар'єрів та обмежень з якими стикаються трансґендери в молодому віці.

ПРАКТИЧНИЙ ПОСІБНИК З ВПРОВАДЖЕННЯ КОМПЛЕКСНИХ ПРОГРАМ ПО ВІЛ ТА ІПСШ СЕРЕД ТРАНСҐЕНДЕРІВ (англ.)

Цей інструмент описує як послуги для трансґендерних жінок можуть бути спроектовані та реалізовані таким чином, що б вони були доступними й прийнятними. Інструмент також приділяє особливу увагу програмам, які здійснюються самими трансґендерами. Сам інструмент є продуктом співпраці трансґендерів, адвокатів, постачальників послуг, дослідників, державних чиновників та неурядових організацій з усього світу, а також установ в системі Організації Об'єднаних Націй.

ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ ТА ІНШІ ДАНІ ЩОДО ТРАНСҐЕНДЕРІВ У КОНТЕКСТІ НАЦІОНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДІ НА ЕПІДЕМІЮ ВІЛ В УКРАЇНІ

Цей документ пропонується використовувати в якості додатку до Дорожньої карти щодо трансґендерів у контексті національної відповіді на епідемію ВІЛ в Україні.

ПОСЛУГИ ДЛЯ ТРАНСҐЕНДЕРІВ (АНГЛ.)

Ця довідка є частиною комплексу ресурсів для програм з високим рівнем впливу та містить прості, стислі й практичні рекомендації з ключових сфер реагування на СНІД.

АНАЛІТИЧНА ДОВІДКА: ТРАНСҐЕНДЕРИ ТА ВІЛ-ІНФЕКЦІЯ (РОС.)

Дана довідка узагальнює всю основну інформацію та наявні рекомендації ВООЗ щодо профілактики, діагностики та лікування ВІЛ-інфекції серед трансґендерних груп населення.

Довідка підкреслює, що висока вразливість та особливі медичні потреби трансґендерів вимагають надання їм незалежного та чіткого позначеного статусу в рамках глобальної боротьби з ВІЛ-інфекцією, а самі трансґендери повинні розглядатись в якості окремої ключової групи населення.

ОТРИМАТИ ТЕХНІЧНУ ДОПОМОГУ

В рамках реалізації своєї діяльності, однією з ініціатив HPLGBT є надання технічної допомоги,
а також сприяння всебічному розвитку трансґендерної спільноти в Україні.

Для запиту технічної допомоги від HPLGBT необхідно лише заповнити форму запиту.

ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ

ПОВІДОМТЕ НАМ ПРО ПРАВОПОРУШЕННЯ